Як визначити, чи можна довірити сайту дані своєї картки

Люди бояться залишати в інтернеті номер банківської картки, тому що не хочуть стати жертвами шахраїв. Якщо дані банківської картки потраплять у руки зловмисників, ті зможуть вивести з неї гроші. Щоб убезпечити себе від втрати грошей, потрібно перевірити сайт, на якому планується покупка.

Переконайтеся, що адреса сайту починається з HTTPS


Зверніть увагу на адресу сторінки оплати. Вона має починатися з HTTPS - це означає, що дані картки будуть пересилатися в зашифрованому вигляді.

Якщо в адресному рядку браузера біля адреси сторінки немає іконки безпечного з'єднання HTTPS, платити карткою небезпечно. Дані картки відправляються з такої сторінки без шифрування і їх можуть перехопити зловмисники.

Значок безпечного з'єднання може виглядати так:

Оцініть репутацію сайту

Перевірте, чи вказані на сайті адреса, телефон і реквізити компанії. Шукайте їх або в розділі «Контакти», або «Про компанію».

Зробіть контрольний дзвінок. Якщо за вказаним міським телефоном ніхто не відповідає або відповідає хтось інший, не поспішайте робити покупку.

Перевірте відгуки. Оцінити надійність магазину можна ознайомившись з відгуками його покупців. Знайдіть відгуки через пошуковик. Добре, якщо є погані відгуки, на які компанія реагує адекватно, пропонуючи шляхи розв'язання конфлікту. Повна відсутність відгуків мусить викликати підозру.


Чи можна безпечно платити в інтернеті, не вводячи щоразу купу даних?
Для оплати багатьох послуг можна використовувати платіжні системи, наприклад PayPal або EasyPay. Такі системи спрощують процедуру купівлі в інтернеті. Покупцеві не потрібно щоразу вводити дані своєї картки - системі вони вже відомі. Потрібен тільки логін/пароль і в деяких випадках - одноразовий пароль 3D Secure.

Система EasyPay дозволяє безпечно поповнювати мобільний телефон, здійснювати комунальні платежі, платити банкам і страховим, робити платежі в бюджет, оплачувати інтернет, телебачення та інші послуги.
Сплачуй будь-які послуги з мобільного
Чи готові ви до безпечних платежів
в Інтернеті?
Дізнайтеся в нашому тесті

Читайте також: